Detaylı Bilgi İçin

TELEFON: 0 536 992 93 23

7/24 Bizi Arayın

Telefon: 0 543 580 28 66
İzmir Torbalı Lazer Epilasyon

Bu sorunlardan en çok karşılaşılanlar sivilce, akne, siyah nokta, lekeler, cilt renginde farklılaşma olmaktadır. Vücudumuzu kaplayan deriler gözeneklerden oluşmaktadır. Bu gözenekler de birçok nedenlerden dolayı kapanır ve cildin nefes almasını engeller. Nefes alamayan sağlıksız bir ciltte zaman içerisinde bazı hastalıklar görülür. Eğer cildinizde herhangi bir sorun yoksa bile; bu durum hiç olmayacak anlamını taşımamaktadır. Önemli olan herhangi bir cilt rahatsızlığı ile karşılaşmadan önlemini almaktır.

Yani düzenli yapılan cilt bakımları ile cildinizdeki ölü hücreleri temizleyebilir ve sağlıklı yeni hücrelerin oluşmasına fırsat tanımanız gerekir. Böyle yaptığınız taktirde;

 • Cildinizde oluşacak aknelere engel olabilirsiniz.
 • Çevresel faktörlerin cildinize zarar vermesini engelleyebilirsiniz.
 • Özellikle doğumdan sonra oluşan cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz.
 • Cildinizdeki gözenekleri sıkılaştırabilirsiniz.
 • Yaşlanma etkilerini geciktirebilirsiniz.
 • Cildinizin parlak ve pırıl pırıl renkte olmasını sağlayabilirsiniz.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

cilt-bakimi

cilt-bakimi

Cildinizin analizinin yapılması, cilt bakımı uygulamasındaki önemli faktörlerden birisidir. Yağlı, kuru ya da normal cilt tiplerinden hangi türde bir cildiniz varsa; onun ihtiyacına göre cilt bakımı yapılmalıdır. Cilt bakımı öncesinde cildin makyaj, yağ ya da toz gibi etkenlerden temizlenmesi gerekmektedir. Peeling uygulaması ile cildinizin ölü deriden arındırılması gerekir. Cilt tipinize uygun olan peeling ile gözeneklerin temizlenmesi sağlanmaktadır. Buhar terapisi ile bu gözenekler açılır ve böylelikle cildiniz yumuşamış olur. Cilt bakımı yaptıranlar ciltlerinin sağlıklı ve güzel bir görüntüde olduğunu ona dokununca ya da aynaya bakınca hissedebilirler.

Yumuşamış olan cilt uygulama yapılması için müsait bir duruma gelmiş demektir. Artık cildiniz siyah nokta ya da leke tedavisi yapılabilir bir haldedir. Cildinizde hangi sorun varsa ona uygun olarak serum ya da oksijen terapi ile cilt altının beslenmesi sağlanır. Gözenekler açık olduğu için gerekli vitaminler verilen cildinizin sıkılaşması için maske uygulanır. Nemlendiriciler dairesel hareketlerle yüzünüze yedirilir. Eğer ihtiyaç duyuluyorsa; farklı tedavi işlemleri de uygulanabilir. Bütün bu işlemlerin sonucunda cildinizin yumuşak ve pürüzsüz olduğunu hissedeceksiniz.

İzmir Torbalı semtinde cilt bakımı yaptırmak için deneyimli ve işinde uzman güzellik salonu arayışında olan kişiler gönül rahatlığı ile  Güzellik Merkezi  tercih edebilirler. Yıllardan beri cilt bakımı ile ilgili her türlü konuda hizmet veren bir kuruluş olarak karşılaşmış olduğunuz bütün cilt sorunlarınızı profesyonel uzmanlarımız sayesinde çözümlemekteyiz.

Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

 • Cildinizin hava almasını ve sağlıklı bir görüntü kazanmasını sağlar.
 • Kuru bir cilde sahipseniz; cildinizde oluşacak deri döküntülerini engeller.
 • Yağlı bir cilde sahipseniz; cildinizin yağ dengesini düzene sokar.
 • Açık renkli ve yüzeysel cilt lekeleriniz varsa onların giderilmesini sağlar.
 • Cildinizde derin olmayan izler varsa onları tedavi eder.
 • Cilt renginizde farklılaşma ile karşı karşıya iseniz; cilt tonunuzu dengeler.
 • Yüzünüzde kırışıklık oluşmasını en alt seviyeye indirir.

Cilt Bakımının Yan Etkileri Var Mıdır?

Cilt hassasiyeti olan kişilerde kızarıklık, kabuklanma ya da deri döküntüsü gibi sorunlar gözlenebilir. Kızarıklıklar bir gün içerisinde normale dönecektir. Kabuklanma şikayeti yaşayan kişiler de kabukları koparmazlarsa bir hafta içerisinde kendiliğinden iyileştiğini göreceklerdir. Ama bu gibi sıkıntılar söylediğimiz gibi sadece hassas ciltlerde görülmektedir. Normal bir şekilde cilt bakımı yaptıran kişilerde herhangi bir sorunla karşılaşılmadığı gibi; parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olduklarını göreceklerdir. Uzun süre cilt bakımı yaptırmadıysanız, dokuların altında fazla yağ biriktiği için akne problemi ile karşılaşabilirsiniz. O yüzden düzenli cilt bakımı yaptırmak daha sağlıklıdır.

Cilt Bakımından Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Cilt bakımı yaptırdıktan sonra makyaj yapmamanız gerekmektedir. Yeni açılmış olan hücrelerin kapatılmaması ve onların bir süre hava alması doğru bir hareket olacaktır. Güneş koruyucu kullanabilirsiniz. Böylelikle cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumuş olacaksınız. İşinde uzman bir yerde cilt bakınızı yaptırırsanız, ona her konuyu danışabilirsiniz.

Cilt Bakımı Ne Kadar Aralıklarla Yapılır?

Cilt bakımı yaptıracak kişiler bunu hangi aralıklarla yaptırmaları gerekir sorusunun cevabı; onun cildinin türü ve karşılaşmış olduğu cilt sorunları ile değişmekte olan bir durumdur. 3 ya da 4 haftada bir yaptırılan cilt bakımları genellikle 3 seans olarak uygulanmaktadır. En doğru kararı yine uzmanınız verecektir. DMA Estetik ve Güzellik Salonu işinde uzman ve profesyonel bir ekiple çalışmaktadır. Cilt bakımınızı yaptırmak için geldiğinizde sizleri aydınlatıcı bütün bilgiler verilecektir.

Cilt Bakımı Kimler İçin Sakıncalıdır?

Yetişkin olan herkes cilt bakımı yaptırabilir. Ancak 18 yaşından küçük olan kişilerin yanında velisi olması gerekmektedir. Aşırı duyarlı cilt tiplerine sahip olan kişiler doktorlarına danışarak cilt bakımı yaptırmaları daha doğru bir harekettir.

Cilt Bakımı Fiyatları Nasıldır?

Cildinizin tipi ve cildinizde oluşmuş olan sorunlar cilt bakımı fiyatlarının belirlenmesinde etkendir. Çünkü ihtiyaca göre kullanılan medikal ürünler, cilt bakım ürünleri her ciltte farklı şekilde uygulanacaktır. Sizin uygun olan yöntemi belirleyerek cildinizde karşılaştığınız sorunları çözebiliriz.

NUMARANIZI BIRAKIN
Sizi Hemen Arayalım

Teşekkürler. Mesajınız alınmıştır. En kısa sürede iletişime geçeceğiz.
Mesajınız bir hatadan dolayı gönderilmedi. Telefon ile iletişime geçebilir siniz. 0536 992 93 23

Müşteri Yorumları

Kalitemizin Göstergesi Sizlerin Yorumlarıdır

Merve hanım kalıcı makyaj konusunda samsunun en iyisidir
Hüsna Hüner, Organizasyon Firma Sahibi
Kaş uygulaması konusunda çok başarılı, teşekkürler.
Gamze Melek Kaya, Müşteri
Çok memnun kaldığım ve severek gittiğim bir güzellik merkezi .
Derya Polat, Müşteri

İşini çok iyi bilen bir işletme.

Büşra Tuncer, Your Content Goes Here